9 deserów, które mogą być zdrową alternatywą dla słodyczy

Słodycze to najlepsze rzeczy na świecie i nie możemy bez nich żyć, ale są sytuacje, w których słodycze mogą być szkodliwe dla naszego organizmu. Niektóre słodycze zawierają dużo kalorii i tłuszczów, co prowadzi do przybierania na wadze. Nadmierne spożywanie słodyczy prowadzi do nadwagi, a jeśli jesteś otyły, może to spowodować problemy zdrowotne.

Mam jednak kilka niesamowitych deserów, które możesz wypróbować na co dzień i jestem pewna, że będą one zdrową alternatywą dla zwykłych słodkich przysmaków.

1. Mus czekoladowy

Jest to zdrowy deser, ponieważ nie zawiera cukru, tłuszczu i kalorii. Można go jeść na śniadanie, lunch, kolację lub przekąskę. Mus czekoladowy przygotowuje się, mieszając kakao w proszku, serek śmietankowy i cukier.

2. Jogurt

Jogurt to świetna przekąska, zwłaszcza jeśli starasz się schudnąć. Jogurt nie zawiera tłuszczu i kalorii, ale jest bardzo bogaty w białko i wapń.

3. Smoothie bananowe

Banany są wspaniałym owocem, ale jeśli dodasz do nich trochę mleka i lodu, to będzie to zdrowe smoothie.

4. Lody z wody kokosowej

Woda kokosowa jest fantastycznym źródłem potasu i sodu. Pomoże Ci schudnąć, a także zapewni Ci uczucie świeżości i gładkości.

5. Koktajl bananowy

Banany to jedne z najzdrowszych owoców, ale jeśli połączysz je z mlekiem, otrzymasz koktajl pełen składników odżywczych.

6. Ciasto brzoskwiniowe

Ciasto brzoskwiniowe to jeden z najsmaczniejszych deserów, ale jeśli je upieczesz i sprawisz, że będzie zdrowe, będzie to najlepszy deser dla Ciebie.

7. Brownie z gruszkami

Gruszki to zdrowe owoce, ale jeśli dodasz do nich trochę orzechów i mąki, będą dla ciebie doskonałym przysmakiem.

8. Sernik truskawkowy

To jeden z najsmaczniejszych deserów, ale jeśli zrobisz go zdrowo, będzie dla ciebie prawdziwą ucztą.

9. Pudding waniliowy

Budyń waniliowy to jeden z najsmaczniejszych deserów, ale jeśli zrobisz go zdrowo, będzie to dla Ciebie najlepszy deser.

Wnioski:

Są to jedne z najlepszych i najzdrowszych deserów, jakie możesz zrobić i jestem pewna, że ci się spodobają. Możesz je wypróbować na co dzień.