Naturalne spalacze tłuszczu – które pomagają w redukcji tkanki tłuszczowej

Naturalne spalacze tłuszczu to tanie i zdrowe produkty które występują powszechnie w naturze. Z tych produktów powstają tabletki na szybkie odchudzanie poznaj te skuteczne i najlepsze!

Naturalne spalacze tłuszczu – TOP 5 Produktów

Naturalny spalacz tuszczu: Imbir

ImbirImbir jest rośliną uprawną pochodząca z krajów azjatyckich. W kuchni zastosowanie mają bulwiaste kłącza byliny. Imbir dobrej jakości charakteryzuje niezbyt duża część jadalna, powinna być niezdrewniała, a świeża o jasnej barwie na czubku i gładkiej skórce. Za szczególny aromat przyprawy odpowiedzialny jest lotny olejek eteryczny. Olejek zawarty w imbirze pobudza wydzielanie soków żołądkowych i śliny, przez co ułatwia trawienie, na działanie żółciopędnie oraz rozkurczowe, leczy wzdęcia. Imbir pobudza krążenie i przyspiesza spalanie tłuszczu, dzięki czemu znalazł szerokie zastosowanie w kosmetyce, szczególnie przy produkcji preparatów wyszczuplająco-modelujących i antycellulitowych. Dodatkowo działa przeciwzapalnie, pobudzając układ odpornościowy i łagodząc bóle stawów oraz przeciwzakrzepowo zmniejszając ogólny poziom cholesterolu. Regularnie stosowany zmniejsza częstość występowania migreny, niweluje nudności i łagodzi mdłości. Dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów posiada działanie antynowotworowe, natomiast ze względu na właściwości rozgrzewające uważany jest za naturalny afrodyzjak.

Naturalne spalacze tłuszczu: Cynamon

CynamonCynamon wpływa na wrażliwość insulinową oraz obniża poziom cukru we krwi. Jest to kluczowe, jeśli chodzi o metabolizm węglowodanów. Stabilny poziom insuliny gwarantuje brak napadów silnego łaknienia, szczególnie na słodkie rzeczy. Cynamon jest świetna alternatywą dla suplementów na odchudzanie zawierających chrom. Zalecana porcja cynamonu to ok. jedna łyżeczka. Jedna łyżeczka cynamonu to jedynie 6 kcal i 2 g węglowodanów. Cynamon warto, więc dodawać do jogurtów, owsianki, sałatek owocowych, czy kawy, która również jest naturalnym spalaczem tłuszczu.

Naturalny spalacz tłuszczu: Kurkuma

KurkumaPrzyprawa ta zwana inaczej szafranem indyjskim przyspiesza nasze trawienie, oraz w niewielkim stopniu hamuje jego odkładanie w wątrobie. Kurkuma zmniejsza szybkość magazynowania się tłuszczu w komórkach wątroby, wspomaga jego metabolizm, wykazuje także lekkie działanie termogeniczne. Przyczynia się także do szybszej regeneracji po wysiłku fizycznym. Ma dość mdły smak i nie jest tak intensywna jak inne przyprawy, przez co mozna dodawać ja do wielu potraw Skuteczne działanie kurkumy jest możliwe przy ilości 1 łyżeczki dziennie. Warto dodawać kurkumę do posiłków po treningowych, gdyż sprzyja regeneracji. Podobnie jak kapsaicyna wykazuje silne właściwości antynowotworowe, oraz obniża poziom cholesterolu.

Naturalne spalacze tłuszczu: Zielona herbata

Zielona herbataSubstancje aktywne zawarte w zielonej herbacie – epigalokatechiny – pomogą hamować apetyt, przyspieszą metabolizm, zwiększają termogenezę, hamują odkładanie tkanki tłuszczowej, a jednocześnie nasilają spalanie tej, którą organizm już posiada. Kupując zieloną herbatę wybierajmy tę naturalną w postaci listków bez dodatków smakowych. Unikajmy również zielonej herbaty w gotowych ekspresowych saszetkach. Herbata taka ma dużo mniej wartości odżywczych. Zielona herbata nieznacznie przyśpiesza metabolizm, jednak ma właściwości hamujące apetyt, oraz wspomaga po treningową regenerację. Napar ten również obniża ryzyko wystąpienia efektu jo-jo. Jest bezpieczna dla osób z problemami sercowymi, nie podnosi ciśnienia tętniczego, więc może okazać się alternatywą dla kofeiny.

Naturalne spalacze tłuszczu: Czarna kawa

Czarna kawaGłównym, aktywnym składnikiem czarnego naparu jest kofeina, która działa pobudzająco. Pobudzeniu towarzyszy poprawa zdolności wysiłkowych. Szczególnie dotyczy to wysiłków trwających dłużej niż 30 minut. Kolejny bardzo ważny efekt działania to stwarzanie korzystnych warunków do spalania tkanki tłuszczowej przez nasilenie aktywności szlaków metabolicznych, przez co stwarza korzystne warunki do spalania tkanki tłuszczowej. Zawartość kofeiny w kawie różni się w zależności od gatunku oraz sposobu przygotowania. By osiągnąć efekt, należy wypić kawę o zawartości 100-150 mg kofeiny (porcja espresso to ok. 60-80 mg), najlepiej rano lub przed planowanym wysiłkiem. Okazuje się, że osoby spożywające porcję kofeiny na kilkadziesiąt minut przed wysiłkiem fizycznym spalają więcej tłuszczu i mają większą motywację do prowadzenia aktywności.

 Naturalne tabletki na szybkie odchudzanie

Wśród tabletek na odchudzanie godne polecenia są te które zawierają w swoim składzie naturalne składniki przyśpieszające spalanie tkanki tłuszczowej.

Fast Burn Extreme – Strona producentaTabletki na szybkie odchudzanie

  • Przyspiesza metabolizm tłuszczów i węglowodanów
  • Hamuje proces tworzenia się tkanki tłuszczowej
  • Zwiększa wytrzymałość podczas treningu
  • Poprawia koncentrację
  • Nie zawiera środków dopingujących
  • Ulepszona formuła idealna dla sportowców i amatorów

Green Barley Plus – Strona producenta

Naturalne spalacze tłuszczu

  • Wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej
  • Oczyszcza organizm
  • Zwalcza cellulit
  • Poprawia urodę